NZOZ Ginekologiczno Położniczy "JOLA- MED"

45-058 Opole, ul. Ozimska 25 (Kaskada)
REJESTRACJA: tel. 77 44 159 26
 

Ginekologia estetyczna i plastyczna


Powiększenie

Dbałość o wygląd zewnętrzny jest ważny dla kobiet w każdym wieku i jest zjawiskiem powszechnym w wielu krajach.


Wiadomo, że od dobrego wizerunku zależy możliwość osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Wraz ze wzrostem świadomości, rosną oczekiwania pacjentek w stosunku do lekarzy wszystkich specjalności. Coraz częściej kobiety zgłaszają się do ginekologów, celem poprawienia jakości współżycia, która uległa pogorszeniu po licznych i ciężkich porodach. Innymi powodami wizyt u ginekologów są blizny pochwy i krocza, zwężenia lub znaczne poszerzania pochwy, obniżenia ścian pochwy, oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wszystkie te patologie mają często związek z odbytymi porodami i mogą być chirurgicznie skorygowane.

Jeszcze kilka lat temu zabiegi: plastyki krocza, plastyki pochwy, odtwarzania błony dziewiczej, nacięcia niepodatnej błony dziewiczej, labioplastyki - pomniejszenia nienaturalnie przerośniętych warg sromowych mniejszych lub powiększenia nierozwiniętych warg sromowych większych, czy liporedukcji , należały do rzadko wykonywanych operacji. Dzisiaj nie wprawia w zakłopotanie ani lekarzy, ani pacjentki dyskusja na temat niekorzystnych zmian, jakie zaszły w narządzie rodnym kobiety w związku z odbytymi porodami i możliwości korygowania tych zmian.

Nie powinna dziwić niektórych lekarzy, chęć poprawy wyglądu zewnętrznych narządów płciowych przez część kobiet, dla których ma to niezwykle istotne znaczenie. Obecnie coraz więcej kobiet, oczekuje metod chirurgicznego postępowania, które pozwalają na krótką hospitalizację, szybką rekonwalescencję i dobry efekt kosmetyczny po leczeniu operacyjnym. Wszystkim tym, co prowadzi do poprawy jakości życia kobiet, oraz ma bezpośredni, bądź pośredni związek z ginekologią operacyjną, zajmuje się ginekologia estetyczna.