NZOZ Ginekologiczno Położniczy "JOLA- MED"

45-058 Opole, ul. Ozimska 25 (Kaskada)
REJESTRACJA: tel. 77 44 159 26
 

Desirial- linia zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego


Desirial otwiera nowe możliwości leczenia dolegliwości okresu menopauzy, wieku okołomenopauzalnego i rozrodczego kobiety wynikające z suchości sromu i przedsionka pochwy, pochwy oraz odbudowy utraconej objętości warg sromowych większych.


Defekty narządów płciowych kobiety mogą być wrodzone, powstawać jako uszkodzenie, głównie po porodzie lub wynikać ze starzenia się organizmu. Związane są z utrudnieniem życia płciowego, nawracającymi infekcjami i bólami oraz dolegliwościami fizycznymi, którym często towarzyszy zmniejszone poczucie własnej wartości oraz dyskomfort psychiczny.

Korekta tych niedoskonałości może rozwiązać powstałe problemy, a niejednokrotnie wiąże się z poprawą samopoczucia kobiet, życia płciowego oraz więzi pomiędzy partnerami.

Czy wiesz, że:

 • 25% kobiet z problemem suchości pochwy i sromu szuka pomocy u lekarza
 • 6% kobiet zapytanych przez lekarza, przyznaje się do problemu
 • 58% ma dolegliwości z powodu suchości pochwy i sromu
 • 43% skarży się na nieudane życie seksualne spowodowane suchością pochwy i sromu
 • 26% unika kontaktów seksualnych z powodu dolegliwości ze strony pochwy
 • 83% kobiet w okresie menopauzy nie rozmawia o swoich problemach intymnych
 • 59% ukrywa swoje dolegliwości przed partnerem
 • 71% wcale nie leczy objawów
Preparat DESIRIAL stworzono celem zlikwidowania wszelkiego rodzaju dolegliwości okolic intymnych kobiety, dlatego też powstał w dwóch wariantach:

 • DESIRIAL -stosowany u kobiet w wieku okołomenopazualnym oraz rozrodczym,u których występują problemy z suchością i podrażnieniami wywołującymi świąd i dyskomort lub w przypadku bolesności sromu.
 • DESIRIAL PLUS - stosowany u kobiet w wieku okołomenopauzalnym, menopazualnym lub w wieku rozrodczym, które skarżą się na umiarkowany, częściowy bądź całkowity zanik warg sromowych większych.
Wypełnianie warg sromowych

Wypełnianie warg sromowych to oprócz estetyka, także ochrona przeciwko infekcjom i podrażnieniom okolic intymnych. Preparaty DESIRIAL stosowane w ginekologii, umożliwiają powiększenie warg sromowych w przypadku wad rozwoju anatomicznego, jak i problemów związanych ze zmianą wagi, oraz zmian zachodzących z wiekiem czy po przebytych chorobach.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi wypełniania warg sromowych są wykonywane zarówno u młodych kobiet, które zgłaszają chęć zmiany ich wyglądu, jak i u kobiet, u których w wyniku zbyt małych warg sromowych większych nie ma dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego, co może powodować częste infekcje i podrażnienia. U kobiet w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym, po znacznej utracie wagi

Opis zabiegu

Na zabieg pacjentka przychodzi z ogolonymi intymnymi częściami ciała. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo powierzchnię zabiegową. Następnie, za pomocą kaniuli, wprowadza preparat na bazie kwasu hialuronowego, odpowiednio go rozprowadzając na danej powierzchni. Zabieg trwa około 30 minut.

Efekty

Zabieg zwiększa objętość i napięcie skóry warg sromowych większych. Poprawie ulega też ich kształt. Efekt utrzymuje się do 2 lat.

Po zabiegu

Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń ani zaleceń. Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwalny dyskomfort w postaci niewielkiego bólu.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • stany zapalne okolicy zabiegowej,
 • infekcje w okolicy podania preparatu.
Rewitalizacja warg sromowych oraz pochwy

Kobiety mające problemy z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki w okolicach intymnych mogą poddać się temu zabiegowi, który ma właściwości nawilżające i lekko wypełniające.

Wskazania do zabiegu rewitalizacji:

 • wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych,
 • częste urazy, otarcia, które zwiększają wrażliwość okolic intymnych,
 • ból w okolicy sromu,
 • świąd okolic intymnych,
 • utrata objętości tkanki okolic intymnych.
Przebieg zabiegu

Na zabieg pacjentka przychodzi z ogolonymi intymnymi częściami ciała. Lekarz dezynfekuje i znieczula okolicę zabiegową. Za pomocą kaniuli wstrzykiwany jest kwas hialuronowy w okolice warg sromowych. Zabieg trwa około 30 minut.

Efekty

Nawilżona skóra okolic intymnych jest bardziej elastyczna, bardziej odporna na uszkodzenia i otarcia. Znacznie zmniejszają się dokuczliwe dolegliwości w postaci bólu czy świądu. Delikatnie zwiększa się objętość warg sromowych. Efekty utrzymują się przez około rok.

Po zabiegu

Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń ani zaleceń. Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwalny dyskomfort w postaci niewielkiego bólu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • uszkodzenia skóry w okolicy zabiegowej,
 • infekcje w okolicy podania preparatu.
Powiększenie punktu G

Powiększenie punktu G to nowoczesna, niechirurgiczna a do tego małoinwazyjna metoda, której celem jest powiększenie, uwydatnienie oraz ujędrnienie punktu G.

Wskazania do zabiegu

Punkt G uważany jest za jedną z najbardziej erogennych stref ciała kobiety. Zabieg powiększenia punktu G skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną poprawić i wzmocnić doznania intymne. Wykonanie tego rodzaju zabiegu możliwe jest również w przypadku niezadowolenia ze swojego życia seksualnego i całkowitego braku orgazmu pochwowego.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu w okolicę punktu G preparatu na bazie kwasu hialuronowego.

Zabieg trwa około 30 minut

Efekty

Zabieg powiększa, uwydatnia i ujędrnia punkt G, dzięki czemu zwiększają się doznania intymne.

Przeciwwskazania:
 • miesiączka
 • aktywna infekcja miejsc intymnych