NZOZ Ginekologiczno Położniczy "JOLA- MED"

45-058 Opole, ul. Ozimska 25 (Kaskada)
REJESTRACJA: tel. 77 44 159 26
 

Leczenie nietrzymania moczu i zaburzeń statyki narządu rodnego


Od kilkunastu lat zdobywamy doświadczenie w leczeniu leczeniu pacjentek z nietrzymaniem moczu i zaburzeniami statyki narządu płciowego (wypadaniem pochwy i macicy).


Wykonujemy kompleksową diagnostykę uroginekologiczną obejmującą: wywiad uroginekologiczny z kliniczną oceną uroginekologiczną, USG miednicy mniejszej, USG uroginekologiczne i badanie urodynamiczne.

Badanie USG uroginekologiczne i badania urodynamiczne pozwalają na dobór najbardziej optymalnego leczenia nieoperacyjnego (nowoczesną pessaroterapię) i operacyjnego leczenia nietrzymania moczu i zaburzeń statyki narządu rodnego.

Leczenie nietrzymania moczu:

  • elektrostymulacje
  • biofeedback
Biofeedback, czyli metoda biologicznego sprzężenia zwrotnego, to nauka uświadamiania sobie czynności wcześniej często nieświadomych, oraz stopniowe wpływanie na poprawę tych czynności.
W przypadku nietrzymania moczu i czynnościowych zaburzeń mikcji jest to nauka świadomego kurczenia i świadomej relaksacji mięśni dna miednicy.

Biofeedback wymaga specjalnej aparatury rejestrującej daną czynność i umożliwiającej odbiór wzrokowy lub słuchowy rejestrowanych zmian. Wymaga również współpracy samego pacjenta oraz wyszkolonego personelu.
U kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu ćwiczenia biofeedback mają na celu wzmocnienie mięśni dna miednicy. Dzięki systematycznym ćwiczeniom poprawiają się mechanizmy odpowiedzialne za trzymanie moczu.

Elektrostymulacje, czyli stymulowanie mięśni dna miednicy za pomocą elektrod dopochwowych lub doodbytniczych, stosowane są celem wymuszenia pracy mięśni dna miednicy poprzez pobudzenie ich do skurczu za pomocą impulsów elektrycznych, co pozwala w ciągu kilku tygodni wzmocnić ich siłę, zdolność kontrolowania pęcherza moczowego a także poprawić jakość współżycia seksualnego.

W leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu zwykle kojarzone są z ćwiczeniami biofeedback.

Wykonujemy zabiegi z użyciem HIFU (wysokoskoncentrowana wiązka ultradźwięków) i laserem CO2 w leczeniu nietrzymania moczu oraz rewitalizacji (ujędrniania) ścian pochwy po porodzie i w okresie menopauzy.

Leczenie nietrzymania moczu przy użyciu HIFU i lasera CO2   polega na wzmocnieniu ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej, co prowadzi do przywrócenia jej normalnej funkcjonalności cewki moczowej.

Zabieg rewitalizacji (ujędrniania) ścian pochwy zwiększa napięcie tkanek, dzięki czemu błona śluzowa pochwy, poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych, staje się bardziej elastyczna i napięta.

Więcej informacji w zakładce ginekologia estetyczna


Uroginekologia- leczenie nietrzymania moczu i zaburzeń statyki narządu rodnego nieoperacyjne (nowoczesna pessaroterapia) i operacyjne.


Zajmujemy się leczeniem pacjentek z nietrzymaniem moczu i zaburzeniami statyki narządu płciowego (wypadaniem ścian pochwy i macicy) . Wykonujemy kompleksową diagnostykę uroginekologiczną obejmującą wywiad uroginekologiczny z kliniczną oceną uroginekologiczną, usg miednicy mniejszej i badanie urodynamiczne.

Pozwala to dobór najbardziej optymalnego leczenia sposobu leczenia - nieoperacyjnego (nowoczesną pessaroterapię) lub operacyjnego. Wykonujemy USG uroginekologiczne.